En stilling som kirke- og kulturmedarbejder ved
Seneste opdateringer fra Sydøstjyllands Politi på X: En 24-årig mand blev i dag den 30. oktober 2025 ved Retten i Kolding fundet skyldig i blandt andet at have påkørt en 78-årig mand på Ydre Ringvej i Fredericia i september 2024 og for at flygte fra stedet. En passager i bilen blev ligeledes fundet skyldi... https://t.co/tqXka8kvcv https://t.co/Pcuh6NaD4D
Drømmer du om en bolig i absolut topklasse? Vi har samlet de dyreste boliger, der lige nu er til salg i Lunderskov.
Mandag den 3. november inviteres borgere til åbent hus i Vores Hus i Vamdrup, hvor de første skitser til udviklingen af bymidten præsenteres som led i projektet Frie Bymidter.
Kolding får nyt bybusnet med to A-ruter, flexrute og justerede køreplaner – læs mere om ændringerne og hvor du kan finde rutekort og køreplaner.
Vi har gennemgået denne uges tilbudsaviser fra SuperBrugsen i Lunderskov og fundet nogle fantastiske tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud, du kan finde i butikken.
2 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Lunderskov. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
Måske vil du ikke betale meget for din næste bolig, eller måske leder du efter et håndværkertilbud? Lige her finder du i hvert fald de billigste boliger i Lunderskov.
Thyrasvej 5 er netop kommet til salg til hele 2.645.000 kr, hvilket gør den til en af de dyreste boliger til salg i Lunderskov.
Brevafstemning til kommunal- og regionsvalget flyttes til Havestuen på Rådhuset, hvor vælgerne får bedre plads og ekstra åbningstider, herunder to lørdage i november.
Nova Boulevard åbner for adgang til erhvervsområdet ved Tankedalsvej og styrker forbindelsen til Hylkedalsvej
Kolding Kommune og TrekantBrand inviterer borgere til workshop om, hvordan man beskytter sin ejendom mod oversvømmelser, med både praktiske øvelser og info om beredskabsplaner.
En ny havnepromenade på Marina Syd skaber attraktive og grønne rammer med teglklinker, siddeterrasser og forbedret adgang – klar efter sommeren 2026.
Drøftelser om at gøre Specialcenter Vonsild til selvstændig specialskole fortsætter i Kolding Kommune efter analyse og dialog med relevante parter.
 
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                        